Aktualności


Nowa strona w CMS PDF Drukuj Email

Zakończyliśmy przeprogramowanie naszej strony internetowej na CMS. Dzięki temu możemy lepiej zarządzać treścią naszej witryny, zwiększyła się też jej funkcjonalność. Nadal pracujemy nad tym by była ona jak najbardziej przyjazna dla naszych klientów.

 
Zawieszamy wydawanie czasopism PDF Drukuj Email

Niestety sytuacja na rynku wydawniczym zmusiła nas do podjęcia decyzji o zawieszeniu wydawania czasopism regionalnych "Naszej Baby Jagi" i "Dedala". Dziękujemy wszystkim osobom i podmiotom, które pomagały nam w pracach redakcyjnych i wydawniczych przez te wszystkie lata. Mamy nadzieję, że wydane numery obu czasopism będą jeszcze przez długi czas służyć wszystkim czytelnikom, a zwłaszcza miłośnikom kultury regionalnej.

Strony internetowe czasopism są dostępne pod adresami:

www.mediateka.com.pl/babajaga

www.mediateka.com.pl/dedal

 
Jesteśmy członkiem założycielem Izby Gospodarczej Grono Targowe Kielce PDF Drukuj Email
24 września 2007 powstał klaster Grono Targowe Kielce, którego jednym z inicjatorów był Tomasz Kosiński, właściciel Mediateki. Tego dnia odbyło się spotkanie założycielskie izby gospodarczej skupiającej prawie 60 podmiotów z regionu oraz wybrano władze nowej organizacji. Prezesem został Tadeusz Pęczek z EPRD, wiceprezesem Bożena Hetman z Targów Kielce, a Członkiem Zarządu Tomasz Kosiński z Mediateki. Więcej informacji ---> www.um.kielce.pl/pl/gospodarka/grono_targowe_kielce/
 
Zmieniamy siedzibę na ul. Przemysłową 33 w Kielcach PDF Drukuj Email
W końcu będziemy mieli własną siedzibę, nie wynajmowaną, ale naprawdę własną, wygodną i przestronną. W Kielcach na ulicy Przemysłowej w zachodniej części miasta, gdzie swoje siedziby mają m.in. Targi Kielce, DEK, Kolporter, oba urzędy skarbowe, PUP, ZUS itd. teraz także Mediateka stanie na swoim. Obecnie trwają prace budowlano-remontowe naszego biura i studia, ale już niedługo przeprowadzka.
 
Ukazał się album "Kielce - miasto Legionów" PDF Drukuj Email
Wydaliśmy unikatowy album pt. "Kielce - miasto Legionów" pod redakcją Tomasza Kosińskiego. Znalazły się w nim m.in. informacje o szlaku Legionów na Ziemi Kieleckiej, historia odbudowy Pomnika Czynu Legionowego i Pomnika Niepodległości oraz tekst o Sanktuarium Marszałka Piłsudskiego w Muzeum Narodowym w Kielcach. Całość uzupełniają niepublikowane dotąd zdjęcia i ilustracje zebrane przez inicjatorów tego wydawnictwa Antoniego Nowaka i Jerzego Zawadzkiego. Album dostępny jest w sprzedaży w kieleckich księgarniach.

W listopadzie 2008 roku z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ukazało się II poprawione wydanie albumu "Kielce. Miasto Legionów".
 
Otrzymujemy dotację z MKiDN na "Dedala" w 2008 roku PDF Drukuj Email
W drugim naborze, ale jednak udaje nam się otrzymać dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wydawanie czasopisma "Dedal". Tak więc z pewnym opóźnieniem, ale na pewno ukażą się w tym roku 4 numery tego regionalnego magazynu kulturalno-artystycznego. Więcej --> www.dedal.info.pl
 
Współorganizujemy "Świętokrzyskie Dni Kupały" PDF Drukuj Email
Już po raz piąty, tym razem we współpracy z Fundacją Regionalis, pomagamy w koordynacji programu "Świętokrzyskie Dni Kupały" oraz organizujemy "Świętojanki" w Parku Miejskim w Kielcach. Więcej --> www.kupala.pl
 
Pomagamy Fundacji Regionalis podczas "Niedzieli w Parku" PDF Drukuj Email
W 4 letnie niedziele w Parku Miejskim w Kielcach Fundacja Regionalis we współpracy z naszą agencją zorganizowała ciekawe festyny rodzinne dla mieszkańców Kielc. Miejmy nadzieję, że ten ciekawy pomysł na spędzenie czasu wolnego przez tych kielczan, którzy wakacje spędzają w rodzinnym mieście oraz dla turystów odwiedzających gród nad Silnicą latem, bedzie kontynuowany w kolejnych latach. więcej www.regionalis.org.pl
 
Nagrody Plato Awards 2004 -Mediateka 1 miejsce w kategorii: Kreatywność PDF Drukuj Email
22 listopada 2004 roku w Sali Kongresowej odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia PLATO zorganizowanego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Inicjatorami szkolenia była Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz rząd flamandzki. Głównym koordynatorem szkolenia był Belg – Peter Vanduyfhuys. Na gali finalnej podsumowano 10-miesięczny przebieg szkolenia oraz rozdano Nagrody Plato Awards 2004 najlepszym przedsiębiorstwom w czterech kategoriach. Nasza firma – Mediateka oraz jej dyrektor generalny Tomasz Kosiński zajęli 1 miejsce w kategorii Kreatywność, gdzie nominowanych było aż pięć przedsiębiorstw. Ponadto Plato Awards 2004 otrzymali: Marek Małecki z firmy Forbet w Tarnobrzegu (w kategorii strategia), Stanisław Klimkiewicz z firmy Toya-Stanmar Import-Export w Sandomierzu (marketing) i Bogusław Cwalina z firmy Pro-Rem Sp. w Starachowicach (zarządzanie personelem).
 
Druga nominacja do Nagrody Gospodarczej PDF Drukuj Email
Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa po raz drugi nominowała nas do II Edycji Nagrody Gospodarczej Wojewody Świętokrzyskiego w kategorii "małe polskie przedsiębiorstwo w regionie".  


 
Wydajemy "Poezjoborze" i monografię gminy Łagów PDF Drukuj Email
W lipcu wydaliśmy 2 publikacje. Pierwsza z nich to monografia gminy Łagów opracowana we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badań i Dokumentacji Zabytków w Kielcach, a druga to praca poetycka Andrzeja Piskulaka pt. "Poezjoborze" z wierszami nawiązującymi do sylwetek pisarzy związanych z regionem świętokrzyskim oraz ilustracjami wykonanymi na podstawie zdjęć Tomasza Kosińskiego.
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© Mediateka 2002-2008        www.mediateka.com.pl